niedziela, 28 maja 2017

Praktyczny sposób na... ściąganie?

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Oznacza to również masę ostatnich sprawdzianów, a także liczne poprawy w celu uzyskania lepszej oceny. Jak już wiadomo, nie można mieć wszystkiego. Powiedzmy sobie szczerze, ile z nas nauczy się perfekcyjnie na 3 różne przedmioty w jednym dniu? Jestem pewna, że zaledwie 2-3% uczniów. Dodatkowo dodajmy, że sprawdziany obejmują dużą ilość materiału. Przeważnie skutkuje to nauczeniem się dobrze zaledwie na jeden przedmiot, lub na wszystkie trzy 'po trochu'. Jest na to jednak sposób. Jaki? O tym przeczytacie poniżej.

Zakazany długopis® to coś czego pragnie większość uczniów. Sposób, na dobrą ocenę, gdy materiału jest zdecydowanie za dużo. Długopis ten pozwala nam "spisać" pewną ilość informacji, praktycznie w ogóle nie ryzykując. Jak to wszystko wygląda?
Nic trudnego, wystarczy wydrukować ściągę o wymiarach ok. 10 cm x 3 cm, najlepiej czcionką 4. Po wydrukowaniu, należy zwinąć ją w tzw. 'rulonik' i umieścić w osłonce długopisu. Później pozostaje jedynie kwestia dobrego spisywania (nie obracania nerwowo długopisem i nie zbliżania go zbyt blisko do oczu - dziwne zachowania mogą zwrócić uwagę nauczyciela). Tylko tyle, a jaki efekt! Dobra ocena wpadnie bez większego problemu.
Warto dodać, że ściąga nie jest widoczna już z 2-3 kroków. Tekst jest w stanie odczytać jedynie osoba, która ma długopis w ręce. Pamiętajcie jednak, że na przedmiotach przydatnych później w życiu np. pisanych później na maturze, nie warto spisywać. Wiedza, której się nauczycie będzie zdecydowanie bardziej wówczas potrzebna. A ściągi? Na maturze nie przejdą ;)
 (Ostatnie 2 zdjęcia pokazują, że ściąga jest praktycznie niewidoczna z większej odległości) 
Długopisy znajdziecie już za kilka złotych na stronie www.zakazanydlugopis.pl. Zamawiając 5 sztuk, dostaniecie jeden gratis.
Fanpage - https://www.facebook.com/zakazanydlugopis 
A Ty? Co sądzisz o takim sposobie?
#Carolina

Ps. W najbliższych dniach na fanpage'u bloga pojawi się rozdanie w którym do wygrania będzie kilka długopisów marki Zakazany Długopis®. Śledźcie uważnie stronę -> KLIK !

12 komentarzy:

 1. No wiesz,podpowiadać gdzie umieszczać ściągi :-) :-) :-) Ale muszę przyznać że patent dobry :-) Pozdrawiam cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Swoją drogą,skąd wiesz że na twojego bloga nie zaglądają nauczyciele którzy cię uczą? :-) Do mnie zagląda wikary z mojej parafii i też muszę uważać co piszę :-) Jakbyś miała chwilkę to zajrzyj do mnie www.stanislawgorny.blog.onet.pl Jeszcze raz pozdrawiam i znikam,zajrzę jutro i pojutrze,i po po :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc, wątpię, że zaglądają ;) A jeśli nawet... Teraz już i tak za późno na ściąganie, oceny mam w miarę wyjaśnione. A za rok? Rozszerzenia - nie warto ściągać z czegoś, co będę zdawać na maturze. Myślę jednak, że ten post uratuje choć trochę młodszych roczników :) Pozdrawiam

   Usuń
 3. Pomysł całkiem dobry i sprawdzony! Twoje długopisy sa chyba lepsze niż moje xD Ja przez całe technikum leciałam na ściągach z długopisów, swoja drogą nigdy złapana nie byłam xd, ale miałam na normalnym długopisie wycięty kawałek plastiku ( też taki specjalny długopis) i tylko się przesuwało, ale widzę, że na Twoim więcej info wejdzie.
  Pozdrawiam serdecznie! :)
  artystycznie-specyficznie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tak swoją drogą, to długopis i ławka centralnie przed biurkiem nauczyciela, dla niepoznaki to gwarancja sukcesu :)

   Usuń
 4. A ja jednak wolę standardowe sposoby ze ściągą w ręku - udaje mi się zawsze :D Bałabym się, że jest to zbyt widoczne, nauczyciel czasami lubi stanąć nad kimś i tak stać... wtedy by to chyba nie wypaliło :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że spokojnie by się udało :) Nauczyciele mogą dopatrzeć się ściągi w ręku, ale w długopisie? Wątpię, żeby podejrzewali. Dodatkowy plus jest taki, że już z odległości zaledwie metra ściąga nie jest widoczna. Wiedzą o niej tylko wtajemniczeni ;)

   Usuń
 5. Te długopisy są genialne - ja je znałam wcześniej :D dowiedziałam się o nich z youtube :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe; -) Niejeden uczeń to wykorzysta.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny patent, z tego co widzę ściągi są niewidoczne...
  Nie ściągam... w moim liceum są bardzo czujni nauczyciele :)
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawy pomysł

  https://hygge-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)