niedziela, 2 kwietnia 2017

Mały gest, wielki cel!

Jak ważna jest pomoc drugiej osobie? Ile znaczy jeden mały gest? Pytania, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas uważa inaczej. Bardzo często jest niestety tak, że będąc zdrowymi osobnikami, nie zdajemy sobie sprawy z bólu chorych. Nawet nie tyle fizycznego, co psychicznego. W tym celu postanowiłam jakiś czas temu zorganizować akcję.
Zdjęcie użytkownika Iwan walczy z nowotworem złośliwym.

Facebookowa grupa "Mały gest, wielki cel" skupia ludzi, którzy chcą choć w lekkim stopniu ucieszyć kogoś. Bez zbędnego gadania, na czym polega akcja? Pozwolę sobie zacytować mój wpis: " Akcja ma na celu wysyłanie listów i pocztówek do dzieciaków, które na co dzień zmagają się z przeróżnymi chorobami lub trudnościami. Jedyne, do czego pragniemy dążyć to uśmiech dziecka i jego świadomość, że istnieje wiele osób, na które może liczyć. Ważne jest, aby treść listu nie była przytłaczająca, lecz przeciwnie - poprawiła humor i pokazała nas jako ich przyjaciół. W najbliższym czasie pojawią się zdjęcia dzieci, wraz z krótkim opisem choroby, adresem i informacjami co można dodatkowo wysłać (jeśli ktoś decyduje się na wysłanie paczki). Do akcji można zaprosić każdego, im więcej osób się zaangażuje, tym więcej uśmiechów otrzymamy :)
Zadanie: Wysłanie kartki/listu/paczki do dziecka.
Cel: Uśmiech dziecka "

Aktualnie w akcji bierze udział dwójka dzieciaków - Nikola i Maciek. Oczekuję również na adresy kilku(nastu) innych maluchów, które zmagają się z chorobą. Ważną informacją jest fakt, że wysyłamy listy także do bohaterów (wygrali z chorobą). Przykładem może być np Maciek :) 
Do tej pory zaangażowało się około 300 osób, lecz z dnia na dzień jest nas coraz więcej.
Na koniec, pragnę przedstawić wam Nikolę oraz Maćka.
"Nikola choruje na guza Wilmsa od sierpnia, w dniu urodzin postawiono wstępną diagnozę. Nikola nie ma prawej nerki. Jest na 12 tygodniu chemioterapii pooperacyjnej.
Zdjęcie użytkownika Kuźmicz Monika.
Nikola z pewnością ucieszy się z każdego listu oraz kartki, którą od was otrzyma!
Jeśli chcesz wysłać paczkę, to ulubionymi słodyczami Nikolki są czekoladki Kinder oraz jajka Kinder Niespodzianki! Warto również dodać, że nasza bohaterka jest ogromną fanką Elzy <3
Adres: Nikola Pasieczna
Huszcza Druga/51
21-532 Łomazy"
Historię Maćka przeczytacie w całości na grupie. W skrócie: Maciuś zachorował na nowotwór złośliwy mózgu. Spowodowało to, że musiał na długi czas porzucić swoją największą pasję - piłkę nożną. Jego walka z chorobą trwała ponad 18 miesięcy. Na szczęście udało się i w ostatnim czasie pokonał "potwora". Dzisiaj uczęszcza na rehabilitację, która powoli przybliża go do spełnienia największego marzenia - powrotu na boisko. 

Adres: 
Maciek Iwanowski
Ul. Borowej Góry 2 /76
01-354 Warszawa
Jeśli chcesz wysłać paczkę:
Co do słodyczy to jak to dziecko, każde. Najbardziej czekolada z orzechami z okienkiem mleczna.
I wszystko co dotyczy piłki nożnej, Legii i FC Barcelona
Będzie mi bardzo miło, jeśli ktoś z was zaangażuje się w realizację akcji. Warto pomagać! #Carolina


2 komentarze:

  1. Jejku genialna akcja!
    Aż serce rośnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiesz,podziwiam cię,mało jest takich osób,masz nie tylko śliczną buzię ale i wielkie serducho. Tak trzymaj. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)