środa, 16 września 2015

~To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.~

Witajcie :) 

Marzenia - tak prosta definicja, której znaczenie dla każdego jest inne. 
Jedni sądzą, że marzenia, to fikcja, że nie warto się zagłębiać i "bujać w obłokach". Natomiast inni, do których zaliczam się również ja, sądzą dosłownie odwrotnie. Tzw. bujanie w obłokach jest doskonałą odskocznią od codzienności, sposobem na nudę, a jednocześnie wspaniałym doświadczeniem.
Marzenia... każdy człowiek ma swoje własne, wyimaginowane pragnienia i cele, do których dąży. Z czasem nasze ambicje się zmieniają, zmierzamy kompletnie w innym kierunku, niż planowaliśmy.
Ale nie tędy droga, co się dzieje wtedy z naszymi "wcześniejszymi" aspiracjami?

Próbujemy je zastąpić nowymi, lub po prostu "odkładamy je na dalszy plan".
Czy jest w tym jakiś sens? 
Moim zdaniem nie. Jeśli mamy marzenia, swój własny, wymarzony świat, do którego chcemy dążyć powinniśmy zrobić wszystko, aby chociaż w części się to udało. Nieważne, ile mamy lat, czy kim w życiu jesteśmy, ważne jest to, czego pragniemy. Masz marzenie? Postaraj się zrealizować je w najbliższym czasie, im szybciej weźmiesz się do pracy, tym szybciej zobaczysz efekty. Chcesz mieć świetną figurę na przyszłe wakacje? Zacznij trenować od dziś, zmiany ujrzysz już po miesiącu. (9/10 miesięcy = 9x lepszy efekt, niż gdy zaczniesz trenować w czerwcu!) Planujesz w przyszłości zostać lekarzem? Przyłóż się do nauki biologii i chemii, a z pewnością wszystko zwróci się w przyszłości. 
Niestety mamy w życiu również cele, których nie możemy z różnych powodów spełnić. W takim wypadku zostaje nam jedynie myślenie o tym, co by było gdyby... :) Zatem nie trać ani chwili i bierz się za realizację tego, o czym marzysz!

"Kiedy się cze­goś prag­nie, wte­dy cały wszechświat sprzy­sięga się, byśmy mog­li spełnić nasze marzenie"

 
 


  Bransoletka - klik

A Ty? Co sądzisz o marzeniach? Czy Twoim zdaniem warto marzyć?
#Carolina


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)